Implanty


Odkrycie faktu, że tytan potrafi zintegrować się z ludzką tkanką dało zupełnie nowe możliwości w uzupełnianiu braków zębowych. Dzięki temu Pacjenci mają szerszy wybór opcji leczenia, pomiędzy protetyką klasyczną a implantologią.
Implanty zębowe wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które wykazują całkowitą biozgodność z tkankami ludzkimi.
Po ich wszczepieniu i zintegrowaniu się z kością są wykorzystywane jako pełnowartościowe filary pełniąc funkcje korzenia utraconego zęba. Na tak solidnych filarach osadzone zostają korony protetyczne służące do odbudowy brakującego zęba lub kilku zębów. W ten sposób unikamy szlifowania zdrowych zębów, oszczędzając w tym zdrowe tkanki.

W klasycznej protetyce wykonanie uzupełnień wymaga zawsze oszlifowania własnych zębów pacjenta, nawet jeśli są całkiem zdrowe, aby na odpowiednio opracowanych filarach możliwe było wykonanie na nich tzw. mostu protetycznego, uzupełniającego braki zębowe.
 Jeżeli własnych zębów jest za mało lub nie ma ich wcale, pacjent zmuszony jest zaakceptować tzw. uzupełnienia ruchome, które należy wymieniać regularnie co ok 5 lat.
Prace protetyczne oparte na implantach są trwałym rozwiązaniem, które maksymalnie poprawia jakość funkcjonowania narządu żucia, oraz estetykę uśmiechu. Dzięki nim na nowo można cieszyć się przyjemnością spożywania ulubionych pokarmów i uśmiechać się bez ograniczeń

miniaturka
miniaturka
miniaturka
miniaturka

Liczba odwiedzin strony: 1200